Заседания  КТК  каждую третью субботу по адресу Штаб-квартиры  р\к "Николаев" ул. Мельничная-20, кол.р  UR4ZWF с 14.00

Все для открытия, продления, повышения категории ОБРАЗЕЦ

 

 Круглые столы областного радиоклуба "Николаев":

каждую субботу в 07.30 на 3,627  ведущий UT5ZA

каждую пятницу в 20.00 на 28,300 ведущий UT5ZA

каждую пятницу в 21.00 на 145,550 ведущий UR5ZFQ

 

 flag7-m-anim.gif

 

50.gif

Поздравляем с Днём Рождения  

Олега US0ZZ !!! Андрея UR5ZTS !!! Сергея US5ZX !!! 

 

73!!! GL!!! GDX!!! Совет Клуба 

  

Памяти нашего Друга Юрия US7ZM

 http://youtu.be/ar3y9lYdpSI

Памяти нашего Друга Саши UR5FEL

 http://youtu.be/-lTl9vxzse

__6.jpg


Главная страница
Новости ГС ВРЛ
Новости
Регистрация
Куплю - продам
Статьи
Интернет-радио
Видио (U2C HAM NEWS)
Файлы
Гостевая книга
Партнеры
Ссылки
Новости Николаева
Таблица частот
ACARS
A I S
NAVTEX
Fax и Метеорология
Cолнечная активность
Экспедиции
Репитер
Эхо-линк
Состояние ТРОПО
Отдых на Черном море
Продажа антенн

Забыли пароль?
Вы не зарегистрированы. Регистрация

Designed by:
Кулай Серж
Навіщо потрібен стабілізатор напруги? Версия для печати Отправить на e-mail
Рейтинг: / 0
ХудшаяЛучшая 
Написал Andrew   
12.02.2018
Ще кілька років тому, коли домашня електроніка зарубіжних виробників була великою рідкістю для вітчизняного споживача, майже в кожному будинку, як правило, біля телевізора стояв стабілізатор напруги. Навіщо він потрібен?

Напруга залежить від електрорушійної сили, різниці потенціалів. Так ось, цей параметр електричного струму має властивість бути непостійним, що призводить до зносу електроніки, а також впливає на якість обробки сигналу.

Причин може бути багато. По-перше, електрорушійна сила, що виробляється ГЕС і АЕС, може бути неоднорідною. Ця проблема вирішується на підстанції, де є потужні індукційні котушки, що відсівають струми відповідних частот. Однак навіть при цьому напруга в мережі часто буває вище або нижче встановленого стандарту.

По-друге, споживання електричної енергії також впливає на рівень напруги в мережі. Як правило, по сусідству з промисловими підприємствами, лікарнями, торговими закладами, де споживається багато електричної енергії напруга також може не відповідати стандарту.

Все це негативно позначається на роботі домашньої електроніки. Стрибки напруги є причиною передчасного зносу деталей, впливають на якість обробки сигналу.

Раніше, коли електроніка була далека від досконалості, замість напівпровідників застосовувалися лампи, дану проблему було важко вирішувати, так як лампи займали досить багато місця, а тому апаратура випускалася без дроселів, що стабілізують напругу.

Щоб убезпечити апаратуру від стрибків напруги, в ній обов'язково ставилося гніздо для запобіжника, розрахованого так, щоб він встигав перегоріти раніше, ніж перегріються деталі мікросхем.

Однак ці заходи хоч і давали впевненість в тому, що техніка не зіпсується від стрибків напруги, але все-таки не покращували роботу апаратури. Тому до телевізора, як правило, додавався ще й стабілізатор напруги.

Стабілізатор ампер 12-1/40 являє собою пристрій, що має вольтметр, а також пристрій, що регулює напругу. Залежно від пристрою стабілізація напруги може проводитися компенсаційним і параметричних методом. Параметричний метод заснований на тому, що при зміні параметрів електрики стабілізуючий елемент компенсує дестабілізуючі чинники. Найпростішим параметричних стабілізатором є пристрій з дроселем (індукційної котушкою, що не пропускає струми певних частот).

Інший метод - компенсаційний - полягає в наступному. Вихідна напруга постійно вимірюється, відповідно до відхиленнями в параметрах відбувається управління виконавчим елементом, який підвищує або знижує напругу. Цей вид стабілізаторів має більш складний пристрій в порівнянні з параметричними, він менш надійний, а тому застосовується рідко.

Застосування стабілізатора напруги значно полегшило користування апаратурою, хоча нерідкі були випадки, коли і воно не допомагало: варто було кому-небудь із сусідів включити пилосос, на екрані телевізора з'являвся так званий «сніг», а скачки напруги в мережі іноді були настільки відчутними, що стрілка вольтметра зрадницьки підскакувала вгору, а екран телевізора розгублено кліпав.

Однак з часом ці проблеми відступили на другий план, і єдиною турботою споживача стало лише уловлювання чіткого сигналу. Що ж сталося?

Лампи були замінені напівпровідниками, які дозволили збирати апаратуру більш компактно, в результаті чого вивільнилося місце і для стабілізатора напруги. Тепер як вітчизняні, так і імпортні марки телевізорів мають вбудований стабілізатор напруги, і не мають плавких запобіжників, так як в цьому немає необхідності.

 
< Пред.   След. >